Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Mergim Berisha i bashkohet kombëtares së Gjermanisë

ZYRTARE: Mergim Berisha i bashkohet kombëtares së Gjermanisë

Futbolli i Kosovës ka marrë një lajm aspak të mirë gjatë kësaj mbrëmje.

Ylli kosovar që po shkëlqen në futbollin austriak, Mergim Berisha, është grumbulluar me kombëtaren e Gjermanisë U21, përcjell lajmi.net.

Berisha është një nga lojtarët që është pëlqyer shumë nga Federata jonë, por atij tashmë i është dhënë mundësia me shpresat e Gjermanisë.

Ftesa e Mergimit erdhi pas mungesës së Lukas Nmecha, i cili kishte angazhime me skuadrën e Ëolfsburg.

Kujtojmë se deri sa nuk luan me kombëtaren A, Mergimi ka mundësi që të ndërroj kombëtare dhe të zgjedh ngjyrat e Dardanëve.