Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Prishtina emëron edhe një trajner të ri

ZYRTARE: Prishtina emëron edhe një trajner të ri

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Prishtina ka zyrtarizuar një trajner të ri kondicional.

“Orhan Abdi, 35 vjeç, i lindur më 08.07.1985, është angazhuar në FC Prishtina si trajner kondicional dhe videoanalist”, shkroi në postim mes tjerash, transmeton lajmi.net.

Ai përpos tjerash do të punojë më shumë me futbollistët për gjendjen fizike të tyre.

Abdi tha se ndjehet i privilegjuar të punojë në njërin prej klubeve më të mëdha në Ballkan.

https://www.facebook.com/FCPrishtina/posts/10159594237493538