Fjalë Kyçe

Zyrtare: Sadam Sulley shkëput kontratën me Prishtinën

Zyrtare: Sadam Sulley shkëput kontratën me Prishtinën

Prishtina ka shkëputur bashkëpunimin me sulmuesin Sulley.

Klubi i Prishtinës ka njoftuar përmes një postimi në faqen zyrtare se ka ndërprerë bashkëpunimin me Sadam Sulley, përcjell lajmi.net.

25 vjeçari ishte pjesë e Prishtinës që nga janari i këtij viti, kur vinte nga FK Senica.

Lojtari pati 16 paraqitje me kryeqytetasit dhe shënoi shtatë gola.

Ai është lojtari i radhës që ka ndarë rrugët me skuadrën ‘bardheklatër’