Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Sistemi VAR do të përdoret në Superkupën e Kosovës dhe në Superligë

ZYRTARE: Sistemi VAR do të përdoret në Superkupën e Kosovës dhe në Superligë

Federata e Futbollit të Kosovës ka konfirmuar se sistemi VAR do të inkuadrohet në Superkupën e Kosovës.

Federata e Futbollit të Kosovës, ka konfirmuar se sistemi VAR do të inkuadrohet në futbollin kosovar, transmeton lajmi.net.

Ndeshja e parë do të jetë ajo e Superkupës së Kosovës ndërmjet, Prishtinës dhe Llapit e cila do të zhvillohet më 17 gusht në stadiumin “Fadil Vokrri”.

FFK-ja konfirmoi se edhe Superliga e Kosovës do ta përdorë sistemin VAR me fillim nga sezoni 2021/22./