Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Transferimi i madh arrin në Milano

ZYRTARE: Transferimi i madh arrin në Milano

Milan është gati ta kompletoj transferimin e parë për janar.

Milan po e mbyllë transferimin e Lucas Paquetas nga Flamengo.

Mesfushori brazilian ka arritur në Milano, ku do t’i kompletojë testet mjekësore, përcjell “lajmi.net”.

Milan kishte arritur marrëveshje me Flamengon muaj më parë, ndërsa Paqueta sot pritet t’i përfundoj testet mjekësore.

Transferimi i mesfushorit, skuadrës italiane do t’i kushtoj plotë 35 milionë euro.

Paqueta ishte në radarin e klubeve si Barcelona dhe Roma, mirëpo rosonerët arritën ta marrin atë fal intervenimit nga Leite Kaka.