Fjalë Kyçe

Zyrtare, UEFA vjen me lajmin e madh për Kosovën, ja për çfarë bëhet fjalë

Zyrtare, UEFA vjen me lajmin e madh për Kosovën, ja për çfarë bëhet fjalë

UEFA vjen me një lajm të madh për Kosovën. Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, ka publikuar renditjen e ligave të Evropës, ku për vitin e dytë radhazi vlerësohet edhe Superliga e Kosovës, transmeton Gazeta Alo.

IPKO Superliga e Kosovës, është ngritur për dy pozita, pra nga vendi i fundit ku ishte vitin e kaluar, tashmë nodhet në vendin e 53-të.

Kampionati i Kosovës ka lënë prapa, Ligën e Andorrës dhe San Marinos

Ndërkaq, kampionati i Shqipërisë renditet në vendin e 36-të, kurse, listës i prin Spanja. /Gazeta Alo/