Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Zidane ndahet me Realin

ZYRTARE: Zidane ndahet me Realin

Eksperienca e dytë e Zinedine Zidanet në krye të shtabit teknik të Real Madridit ka marrë fund.

Lexo Edhe:Pas Zidane, Varane do të njoftojë largimin nga Reali

Në fakt, klubi spanjoll ka njoftuar edhe zyrtarisht se trajneri francez ka vendosur ta përmbyllë etapën aktuale me klubin spanjoll.

“Mbretërit” i kanë uruar suksese trajnerit të suksesshëm, i cili e fitoi tri herë radhazi Ligën e Kampionëve me “Los Blancos”.

Madrilenët e konsiderojnë “Zizoun” si një hero tashmë, për atë që e ka dhënë në “Santiago Bernabeu” si futbollist dhe si trajner.

“Zidane është njëri prej miteve më të mëdha të Real Madridit dhe legjenda e tij tregon se çka ka bërë ai me klubin tonë si trajner dhe si lojtar. Ai e di se është në zemër të çdo madrileni dhe Real Madridi do të jetë gjithmonë shtëpia e tij”, ka shkruar Real Madridi në uebfaqen e vetë zyrtare.

Në eksperiencën e dytë madrilene, Zidane e fitoi një titull të kampionit në La Liga, ndërsa këtë edicion mbeti duarthatë. /Gazeta Express/