Fjalë Kyçe

10 blerjet më të shtrenjta në historinë e Real Madridit

10 blerjet më të shtrenjta në historinë e Real Madridit

Real Madrid po përgatitet për një merkato të nxehtë transferimesh dhe me kohët që kanë ardhur nëse klubi spanjoll vendos të sjellë një galaktik të vërtetë në “Bernabeu” duhet të thyejë një rekord botëror transferimi.

Për këtë po përgatiten për blerjen e Kylian Mbappe, që sipas raporteve të fundit oferta e parë do të jetë 280 milionëe euro. Kjo do ishte blerja më e shtrenjtë në historinë e klubit.

Më poshtë keni 10 lojtarët që i kanë kushtuar më shumë 13 herë kampionëve të Europës.

10. RODRYGO – Nga Santos për 45 milionë euro.

9. RONALDO NAZARIO – Nga Inter për 45 milionë euro.

8. VINICIUS – Nga Flamengo për 45 milionë euro.

7. MILITAO – Nga Porto për 50 milionë euro.

6. LUIS FIGO – Nga Barcelona për 60 milionë euro.

5. KAKA – Nga Milan për 67 milionë euro.

4. ZINEDINE ZIDANE – Nga Juventus për 77 milionë euro.

3. JAMES RODRIGUEZ – Nga Monaco për 80 milionë euro.

2. CRISTIANO RONALDO – Nga Manchester United për 94 milionë euro.

1. GARETH BALE – Nga Tottenham për 101 milionë euro.