Fjalë Kyçe

15 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

15 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 15 pacientë të infektuar me koronavirus. Spitali njofton se 9 prej tyre janë në oksigjenoterapi dhe 2 në gjendje të rëndë.

Një pacient është shëruar gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar të enjten se janë regjistruar 12 raste pozitive me koronavirus.