Fjalë Kyçe

25 të vdekur dhe mbi 1 mijë raste me Covid-19 në Maqedoni

25 të vdekur dhe mbi 1 mijë raste me Covid-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriut, informon në 24 orët e fundit janë kryer 3.728 teste, ndërsa janë regjistruar 1.056 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup – 590, Manastir – 57, Prilep – 42, Veles – 36, Kavadar – 35, Kumanovë – 34, Ohër – 30, Tetovë – 28, Strumicë – 21, Gostivar – 19, Negotinë – 18, Strugë dhe Kërçovë nga 16 secila , Shtip, Koçan, Gjevgjeli dhe Berovë nga 13, Dellçevë – 9, Sveti Nikollë – 8, Radovish dhe Probishtip nga 7, Kratovë – 6, Kriva Pallankë dhe Resnjë nga 5, Vallandovë dhe Demir Kapi nga 4, Krushev, Demir Hisar dhe Makedonska Kamenica nga 2, Pehçevë – 1.

Janë konfirmuar 727 pacientë të shëruar nga coronavirusi

Sot janë regjistruar 25 viktima të moshës 29-87 vjeç.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 120.882, numri i pacientëve të shëruar është 102.201, numri i vdekjeve është 3.528, ndërsa numri i rasteve aktive është 15.153.