Fjalë Kyçe

Thaçi thotë se Konferenca e Rambujesë e solli lirinë e Kosovës

Thaçi thotë se Konferenca e Rambujesë e solli lirinë e Kosovës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar 20 vjetorin e Konferencës së Rambujesë.

Përmes një psotimi në profilin e tij në Twitter, Thaçi ka thënë se kjo konferencë na solli lirinë shkruan Gazeta Alo.

Postimi i tij i plotë:

“Kjo konferencë shënon fillimin e kohës ku ne ishim pjesëmarrës të barabartë për fatin tone. Ajo na solli lirinë – pas gjenocidit të kryer nga Serbia. Sot, ne jemi të bashkuar që të arrijmë marrëveshjen gjithëpërfshirëse paqësore dhe të përmbushim rrugën tonë: Kosova në OKB, NATO dhe anëtarësim në BE”, ka shkruar Thaçi./Gazeta Alo/