Fjalë Kyçe

3 vjeçari kosovar në Gjermani, humb jetën rrugës për në çerdhe

3 vjeçari kosovar në Gjermani, humb jetën rrugës për në çerdhe

Dita e djeshme ishte e kobshme për një familje nga Kosova, e cila jetonte prej kohësh në Gjermani. Fëmija i tyre, vetëm 3 vjeç, ka humbur jetën rrugës për në çerdhe.

Mediat kosovare raportojnë se djali i vogël ka pësuar infarkt kardiak dhe për pasojë ndërroi jetë në duart e nënës.

Familja e vogëlushit është nga fshati Ngucat i Malishevës, ndërsa trupi i pajetë i 3 vjeçarit do të kthehet në Kosovë.