Fjalë Kyçe

Berisha publikon mesazhin e oficerit kosovar: Gazi që u përdor dje në Tiranë është i kohës së Millosheviçit

Berisha publikon mesazhin e oficerit kosovar: Gazi që u përdor dje në Tiranë është i kohës së Millosheviçit

Ish-kryeminstri i Shqipërisë, Sali Berisha ka publikuar në profilin e tij në Facebook një mesazh, që siç thotë ai të një oficeri ushtarak nga Kosova.

Sipas tij, gazi lotjesllës që u përdorë dje në protestën e Tiranës ishte helmues.

Berisha, ka thënë se nga oficeri kosovar i është thënë se gazi helmues që është përdorur dje në Tirna ëhstë përdorur vetëm kundër shqiptarëve në Kosovë dhe në Preshevë, shkruan Gazeta Alo.

Postimi i plotë i Berishës:

Beogradi furnizon me helme kimike Zografin Bis!

Gazi helmues qe u perdor dje ne Tirane eshte perdorur vetem kunder shqiptareve ne Kosove dhe Presheve.

Lexoni mesazhin e oficerit dixhital. sb

Pershendetje dr jam oficer i Ushtrise se Kosoves. Jam skandalizuar nga ajo qe ndodhi dje ne Tirane .

Gazi helmues qe u perdor dje ne Tirane eshti kohes se Millosheviçit dhe eshte ne perdorim si helm kimik luftarak vetem nga ushtria dhe jo nga policia serbe dhe,

-eshte gaze kategorikisht i ndaluar me konventa nderkombetare qe te perdoret kunder civilve.Ai perdoret kunder armikut ne fudhe beteje apo vendodhjes se grupeve terroriste

Ky gaz toksik me pasoja serioze esht perdor kunder civilve nga Millosheviçi vetem kunder shqiptarve ne Kosove dhe nga Daçiç ne vitin. 2012 perseri vetem kunder shqiptarve ne Presheve.

Edi Rama duhet paditur ne Hage per perdorimin e tij mbreme kunder protestuesve ne Tiane mbasi ka shkelur konventen nderkombetare te perdorimit te lendve kimike.me respekt ../Gazeta Alo/