Fjalë Kyçe

Pamje të rënda nga aksidenti ku humbën jetën tre persona (Video)

Pamje të rënda nga aksidenti ku humbën jetën tre persona (Video)

Tre persona kanë ndërruar jetë nga aksidenti tragjik që ndodhi sot në Prizren.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 11:45 minuta në mes të një kamioni dhe një veturë  në rrugën Prizren- Zhur, në dalje të tunelit të Autostradës, dhe kanë humbur jetën tre persona të cilët ndodheshin në veturë.

Lajmin e ka konfirmuar edhe zyrtari për informim i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren, Vesel Gashi, i cili tha se vdekjen e viktimave e kanë konstatuar mjekët e repartit të Urgjencës në Prizren, duke mos dhënë hollësi të tjera rreth këtij rasti me fatalitet.

NDODH MË E KEQJA NGA AKSIDENTI: TRE TË VDEKUR, KONFIRMOJNË POLICIA DHE URGJENCA E PRIZRENIT

NDODH MË E KEQJA NGA AKSIDENTI: TRE TË VDEKUR, KONFIRMOJNË POLICIA DHE URGJENCA E PRIZRENITRreth orës 11:45 minuta të ditës së shtunë, ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku në mes të një kamioni dhe një veturë të llojit ” Golf” në rrugën Prizren- Zhur, në dalje të tunelit të Autostradës, dhe se kanë humbur jetën tre persona të cilët ndodheshin në veturë. Vdekjen e tyre e ka konfirmuar zyrtari për informim i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren, Vesel Gashi, i cili mes lotësh nga ky aksident tragjik thotë se vdekjen e viktimave e kanë konstatuar mjekët e repartit të Urgjencës në Prizren, duke mos dhënë hollësi të tjera rreth këtij rasti me fatalitet.Ne kemi kontaktuar edhe drejtorin e Shëndetësisë në Prizren, Visar Shehu, të cilit ekipi mjekësor i Urgjencës i cili ndodhej në vendngjarje, ia ka konfirmuar gjithashtu konstatimin e tyre për vdekjen e personave që ndodheshin në veturë. Dyshohet, se viktimat janë tre të rinj nga fshati Zhur.

Gepostet von Televizioni Prizrenit am Samstag, 23. Februar 2019