Fjalë Kyçe

Fushë Kosovë, vajza e mitur pritet të lind fëmijë

Fushë Kosovë, vajza e mitur pritet të lind fëmijë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është njoftuar nga Reparti i Gjinekologjisë në QKUK së një vajzë  e moshës së mitur e komuniteti shkali është pranuar në këtë repart , e cila pritet të lind fëmijë.

Në lidhje me rastin është identifikuar dhe intervistuar i dyshuari mashkull K/Ashkali ( i mitur) i cili ka bashkëjetuar me viktimën.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt./Gazeta Alo/