Fjalë Kyçe

A do të jetë Wengeri pasues i Gattusos?

A do të jetë Wengeri pasues i Gattusos?

Genaro Gattuso mori përsipër fajet e humbjes ndaj Olimpiakosit dhe të eliminimit të Milanit nga Eeropa, por do të jetë Seria A që do të vendosë për të ardhmen e trajnerit.

Në rast se Milani i tij nuk ndryshon regjistër, në klub mund të mendojnë për një rokadë në stol. Duke përjashtuar Antonio Conten, i cili rezulton shumë i shtrenjtë për arkat e “Djallit”, emri më i mundshëm rikthehet të jetë ai i Arsene Wenger.

Francezi është shprehur i gatshëm për një aventurë të re dhe zbarkimi i tij në Milano mund të bëhej i mundur falë edhe Ivan Gazidhisit.

Administratori i ri i Milanit është një mik i ngushtë i teknikut nga Alsasa që nga koha kur të dy punon për Arsenalin, ndaj nëse Gattuso nuk shton marshet e të besuarve të tij, vështirë se do të mbështetej nga klubi, që mund ta zëvendësojë pikërisht me Arsene Wenger.