Fjalë Kyçe

Abdixhiku drekë pune me ambasadorin Hovenier, diskutojnë për zhvillimet e fundit

Abdixhiku drekë pune me ambasadorin Hovenier, diskutojnë për zhvillimet e fundit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka njoftuar se ka pasur sot një drekë pune me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeffrey Hovenier.

Abdixhiku ka thënë se me ambasadorin Hovenier kanë folur për vizionin euroatlantik të Republikës së Kosovës.

“Një drekë pune e rregullt, me ambasadorin e ShBA-ve në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

Njëri nga të plagosurit mbrëmë në Pejë është pjesëtar i FSK-së
Kënaqësi, si gjithherë bashkëbisedimi e pajtimi për vizionin euroatlantik të Republikës së Kosovës, si dhe ecjen e ngushtë me ShBA-të në të gjitha rrugëtimet tona përpara!.”, shkruan lideri i LDK-së.