Fjalë Kyçe

Abdixhiku e njoftoi Ambasadorin Kosnett për qëndrimet e LDK-së karshi situatës aktuale politike

Abdixhiku e njoftoi Ambasadorin Kosnett për qëndrimet e LDK-së karshi situatës aktuale politike

Sot, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku i shoqëruar nga nënkryetari Lutfi Haziri dhe nënkryetari i Kuvendit, Kujtim Shala, kanë pritur në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett.

LDK njofton se gjatë takimit, Abdixhiku e njoftoi Ambasadorin Kosnett rreth zgjedhjeve demokratike të LDK-së dhe qëndrimeve karshi situatës aktuale politike në Kosovë.

Në njoftim thuhet se Abdixhiku poashtu e njoftoi Ambasadorin Kosnett për rolin konstruktiv që do ta ketë LDK-ja në opozitë.

LDKLumir AbdixhikuPhilip Kosnett