Fjalë Kyçe

Abdixhiku: Kjo qeveri shkatërroi gjithçka brenda, tash rendin e kanë miqtë jashtë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka hedhur akuza të shumta ndaj qeverisë aktuale.

Ai, ka përmendur, punësimet, milionat për autostrada, dëbimin e gylenistëve e çështje të tjera, shkruan Gazeta Alo.

Abdixhiku, përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka shkruar se logjika e kapjes nuk është ndryshe.

Sipas tij, me rëndësi është kapja dhe kushdo që u del para ka të njëjtin fat.

Postimi i tij i plotë:

Logjika e kapjes:

– Mbajë “të tanët” që mashtrojnë me 53 milionë në autostradë, punësojnë gjithandej djem, reja, kusherinj e familjarë.

– Dëbo “të huajt” që me para të taksapaguesve evropianë ndërtojnë ujësjellës, ruajnë kufinjtë e lobojnë për ty jashtë.

Shkatërruan gjithçka brenda. Tashti rendin e kanë miqtë jashtë. Me rëndësi kapja, kushdo që u del para ka të njëjtin fat./Gazeta Alo/