Fjalë Kyçe

Abdixhiku tregon vendimin përfundimtar të LDK-së për votimin e buxhetit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se nuk do të votojnë sot buxhetin për vitin 2019.

Ndërsa, duke folur për grevën në arsim ka thënë se ka qenë e orkestruar nga politika dhe ka filluar me urdhër politik.

“Ne konsiderojmë që greva ka qenë e orkestruar, kurse mësimdhënësit, studentët dhe nxënësit kanë rënë pre e një shantazhi dhe loje politike” ka thënë deputeti i LDK-së./Gazeta Alo/