Fjalë Kyçe

Aeroplani shtetëror që solli zyrtarët amerikanë në Kosovë

Aeroplani shtetëror që solli zyrtarët amerikanë në Kosovë

Senatorë dhe kongresistë amerikanë kanë vizituar sot Kosovë në 11 vjetorin e Pavarësisë së saj.

Një aeroplan shtetëror i Shteteve e Bashkuara të Amerikës ka ateruar sot në Aeroportin e Prishtinës.

Disa zyrtarë të lartë amerikanë i kanë bërë vizitë Kosovës për Ditën e Pavarësisë, shkruan Gazeta Express.

Ata u takuan gjatë pasdites me presidentin Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Pas takimeve, Thaçi e Haradinaj, kanë thënë se nga përfaqësuesit amerikanë kanë marrë mbështetje për rrugëtimin e shtetit të Kosovës që sot mbushi 11 vjet.