Fjalë Kyçe

Aksident tragjik, humbin jetën dy shqiptarë në Itali

Aksident tragjik, humbin jetën dy shqiptarë në Itali

Dy shqiptarë, një burrë dhe një grua kanë humbur jetën në një aksident rrugor në Itali.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e të shtunës në afërsi të Barit, ku mjeti me të cilin udhëtonin viktimat është përplasur më një makinë ku udhëtonte një polic italian, shkruan tvklan.

Ai ka mbetur i mbetur i plagosur rëndë dhe aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Përplasja ka qenë e fortë dhe fatale për dy shqiptarë, pasi burri sipas mediave italiane ka dalë nga makina, ndërsa për të nxjerre gruan nga mjeti është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve.

Aksidenti solli për pasojë edhe bllokimin e autostradës për disa orë.