Fjalë Kyçe

Aksidenti në Duhël, tre persona kanë humbur jetën dhe një tjetër është lënduar

Aksidenti në Duhël, tre persona kanë humbur jetën dhe një tjetër është lënduar

Tre persona kanë humbur jetën dhe një tjetër është lënduar në një aksident trafiku në rrugën për në Duhël.

Rastin e ka konfirmuar nga vendi i ngjarjes Shefi i Njësisë së Trafikut Rajonal të Prizrenit, Afrim Syla.

“Nga aksidenti janë tre viktima, ende të paidentifikuar, ndërsa i lënduar është një person. Aksidenti ka ndodhur mes një kamioni dhe veture Golf 7. Shoferi i kamionit është në tretman mjekësor me urdhër të Policisë. Të gjitha njësitë policore janë në vendin e ngjarjes dhe ekipet emergjente”, ka thënë ai.

Ndërsa, viktimat janë shoferi i veturës dhe dy pasagjerët.