Fjalë Kyçe

Aksidenti në Prishtinë, lëndohet 22 vjeçarja

Aksidenti në Prishtinë, lëndohet 22 vjeçarja

Një aksident ka ndodhur sot në Prishtinë në rrugën “Haxhi Zeka”.

Aksidenti ka ndodhur rreth orë s 12:30 ku një  kamionetë  ka goditur një  femër të moshës 22 vjeçare, ka bërë të ditur për gazetën Alo, Flora Ahmeti nga Policia e Kosovës.

“Rreth orë s 12:30 në rrugën “Haxhi Zeka”, në  Prishtinë  ka ndodhur një  aksident trafiku, ku janë  përfshirë  një  automjetë  (kamionetë ) dhe një  këmbësore ”, ka thënë  Ahmeti.

Sipas saj viktima ka suar lëndime trupore, ndërsa ngasë si i automjettit është shoqëruar në stacionin policor.

“Si pasojë  e aksidentit lëndime trupore ka pësuar këmbë sorja T.H, 22 vjeçare. E njëjta është  dërguar në  QKUK pwr tretman mjekësor, ndërsa ngasë si i automjetetit është shoqëruar në stacionin policor”, ka thënë ajo për Gazetën Alo.