Fjalë Kyçe

Aktorja kosovare tregon përfitimet e mbajtjes së maskës

Aktorja kosovare tregon përfitimet e mbajtjes së maskës

Me rritjen e numrit të infektuarve në vend, janë vendosur edhe masa më rrepta për parandalimin e pandemisë Covid-19.

Edhe në rrjetet sociale emra të njohur kanë bërë thirrje që qytetarët të iu përmbahen sa më shumë këtyre masave.

Një nga to është edhe aktorja e njohur shqiptare, Shengyl Ismaili e cila në një status në Facbook ka treguar benifitet e mbajtjes së maskës në një mënyrë më të veçantë se të tjerët.

Ndër tjera ajo ka shkruar se në fund të ditës krejt jemi të barabartë i/e varfur apo pasur.

Postimi i plotë:

BENEFITET E MASKES:

1. Kujdesemi per vehten dhe te tjeret.

2.Femrat…kursejne buze-kuqin
Meshkujt… kursejne zhiletin

3.Je nervoz kerkush nuk ta tesh….cka ki ?cka ki?

4. Je i/e lumtur,mos ta nin syte te tregojne.

5.Fol ma pak… beso ma mire,se kemi nevoje ma shume me u marr me vehten.

6. Ashtu keshtu berrylat si perdorim kurr, qe mundsia…pershendetuni me berryla(nese bash duheni me u preke).

7.Nuk ja ngulim syte njeri tjetrit… se ne fund te dites krejt jemi te barabart (i/e varfur apo pasur) jemi NJEREZ ME MASKA.