Fjalë Kyçe

Albatriti me këto fjalë e këngë e uron babain e tij për ditëlindje

Albatriti me këto fjalë e këngë e uron babain e tij për ditëlindje

Ndryshe prej herave tjera, ku jemi mësuar që festat të jenë të shpeshta në familjen e Shyhrete Behlulit, sot po feston familja e njohur e Nystret Muçiqit, shkruan Kosovarja.

Është vet kryefamiljari Nystreti ai që sot feston ditëlindjen.

Familja e tij nuk kanë hezituar që në këtë ditë të veçantë për këtë bashkëshort, prind dhe këngëtar të madh ti thonë fjalët më të ëmbla e të sinqerta që i meriton.

Është djali i tij, Albatriti i cili po ashtu nuk i kurseu fjalët e duhura për babain e tij.

Duke e uruar me fjalët më kuptimplote të shoqëruar me një fotografi, e një këngë Albatriti e shprehi në mënyrën më mbresëlënëse urimin e tij.

Kujtojmë, që edhe Albatriti ka ndjekur rrugën e babait dhe nënës se tij Meritës, duke u bërë kështu një këngëtar mjaft i pëlqyer.