Fjalë Kyçe

Albin Kurti arrin në Kuvend

Albin Kurti arrin në Kuvend

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje njëherësh kandidat për kryeministër, Albin Kurti ka arritur tashmë në Kuvend.

Kurti nuk është deklaruar për media, ndërkohë seanca konstituive e legjislaturës së tetë pritet të fillojë brenda pak minutash, transmeton Telegrafi.

Sipas rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje do të ketë 58 ulëse, Partia Demokratike e Kosovës do të ketë 19 ulëse, Lidhja Demokratike e Kosovës 15 dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të ketë tetë ulëse.

Sipas rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje do të ketë 58 ulëse, Partia Demokratike e Kosovës do të ketë 19 ulëse, Lidhja Demokratike e Kosovës 15 dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të ketë tetë ulëse.