Fjalë Kyçe

E tmerrshme, merr të birin 4 javësh në disko, bëhet tapë dhe ulet sipër tij, ndodh tragjedia

E tmerrshme, merr të birin 4 javësh në disko, bëhet tapë dhe ulet sipër tij, ndodh tragjedia

Një çmenduri që sjell vetëm trishtim është ajo që ka ndodhur në një klub nate në Nju Quay të Uellsit.

Sipas mediave britanike, një nën 26-vjeçare e kishte marrë foshnjen e saj 4 javësh me vete, teksa së bashku me të motrën janë dehur me alkool dhe disa herë është parë teksa e ka hedhur disa herë në ajër atë.
Marina Tilby, është parë duke hedhur dhe kapur djalin e saj, Darian Tilby, ndërsa dy burra po harboheshin bashkë me të dhe të motrën.

Këto ishin momentet e lumtura para tragjedisë, pasi më pas nëna e re në gjendje të dehur raportohet të ketë rënë në gjumë të thellë sipër foshnjes, duke i marrë jetën të birit.

Marina kaloi gjithë natën duke pirë birrë dhe xhin, ndërsa u gjet sipër vogëlushit, i cili kishte hemorragji nga hunda. Foshnja vetëm 4 javë u dërgua me shpejtësi në spital, por s’mundi të mbijetojë.

Gjykata e Crown Swansea në dosjen e saj shkruan se fëmija ishte gjetur i papërgjegjshëm me gjak në gojë, me nënën Marina sipër tij, veprim çka i kishte sjellë edhe një atak në zemër.

Madje, ajo ishte aq e dehur sa nuk mund të zgjohej nga gjumi nga motra e saj.