Fjalë Kyçe

Ambasadori Rohde kujton gazetarët gjerman që u vranë gjatë luftës në Kosovë

Ambasadori Rohde kujton gazetarët gjerman që u vranë gjatë luftës në Kosovë

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka kujtuar në 25-vjetorin e vrasjes së tyre, gazetarët gjerman Gabriel Gruner, Volker Kramer dhe përkthyesi i tyre Senol Alit, të cilët u vranë në afërsi të Suharekës në Qafë të Duhlës.

Rohde përmes një postimi në X, ka ndarë edhe disa fotografi nga vizita e tij tek varret e tyre.