Fjalë Kyçe

Anglia barazon menjëherë rezultatin

Anglia barazon menjëherë rezultatin

Vetëm shtatë minuta ka zgjatur epërsia e Kosovës ndaj Anglisë. Raheem Sterling ka barazuar gjithçka në minutën e tetë.

Kosova ka kaluar në epërsi në minutën e parë të ndeshjes. Valon Berisha realizoi pas një gabimi në mbrojtjen e vendasve.

Anglia menjëherë ka marrë iniciativën në fushë, pas golit të shënuar nga Kosova.

Ka nisur në Southampton ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, e vlefshme për Grupin A kualifikues për “Euro 2020”.

Kjo është hera e parë që përballen mes vete këto dy kombëtare. Për Kosovën është takimi më i madh deri tash.