Fjalë Kyçe

Arian Dacit i jepet lamtumira e fundit

Arian Dacit i jepet lamtumira e fundit

Në varrezat e kryeqytetit sot iu ka dhënë lamtumira e fundit zëvendësministrit, Arian Daci.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin qindra qytetarë, raporton lajmi.net.

Arian Daci humbi jetën dje gjatë një orteku në Brezovicë. Ai ishte djali i vetëm i akademikut, Nexhat Daci.

Krerët e shtetit nderuan sot Arianin me homazhe dhe me një mbledhje komemorative.

Ai la pas vetës guran dhe dy fëmijë.