Fjalë Kyçe

Arrestohen pesë persona në Malishevë për armëmbajtje pa leje

Arrestohen pesë persona në Malishevë për armëmbajtje pa leje

Pesë persona janë arrestuar në Malishevë, pasi gjatë kontrollimit në shtëpitë dhe objektet përcjellëse të tyre.

Policia ka vepruar në tri lokacione të ndryshme janë gjetur dhe konfiskuar dy pushkë gjuetie, një predhë, tre karikatorë dhe 379 copë fishekë të kalibrave të ndryshëm.

Me vendim të prokurorit kujdestar, pas intervistimit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt. Rasti është duke u hetuar.