Fjalë Kyçe

Arrestohet 33-vjeçari në Shtime për rrahje të bashkëshortes

Arrestohet 33-vjeçari në Shtime për rrahje të bashkëshortes

Një person është arrestuar të mërkurën pasdite për dhunë në familje.

Policia është lajmëruar për rastin e ndodhur në Shtime, në rrugën “Tahir Sinani”.

Sipas njoftimit të Policisë, 33-vjeçari ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij dhe ajo më pas është dërguar për trajtim mjekësor për shkak të lëndimeve që ka pësuar.

“Policia menjëherë i ka marrë veprimet e nevojshme dhe ka dalë në vendin e ngjarjes dhe rreth orës 16:00 ka arrestuar personin me inicialet J.M., i cili shkak i një mosmarrëveshje ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij me inicialet E.M. e moshës 33 vjeçare. Ajo kishte pranuar edhe trajtim mjekësor në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Shtime”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.