Fjalë Kyçe

Arrestohet i dyshuari që plagosi burrë e grua në Bardhosh të Prishtinës

Arrestohet i dyshuari që plagosi burrë e grua në Bardhosh të Prishtinës

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sot rreth orës 15:30 në Bardhosh të Prishtinës, ku dy persona kanë mbetur të plagosur.

Policia e Kosovës ka njoftuar se lidhur me rastin është arrestuar një person në cilësinë e të dyshuarit.

“Lidhur me rastin e gjuajtjes me armë zjarri i cilësuar si “ Vrasje në tentativë”, të ndodhur sonte rreth orës 15:20, në Bardhosh të komunës së Prishtinës, si rezultat i veprimeve dhe hetimeve të shpejta policore është arrestuar një person në cilësinë e personit të dyshuar. Pjesë e operacionit policor ka qenë bastisja e dy lokacioneve, që ka rezultuar me konfiskimim e një arme të zjarrit e cila është konfiskuar në cilësi të provës materiale.”, thuhet në njoftim.

Tutje thuhet se Policia e Kosovës me njësitë e saj relevante është duke vazhduar hetimet intensive në koordinim dhe bashkëpunim me organet e drejtësisë me qëllim të zbardhje sa më parë të këtij rasti.