Fjalë Kyçe

Arrestohet një person për sulm seksual në Fushë Kosovë

Arrestohet një person për sulm seksual në Fushë Kosovë

Të hënën në rreth orës 18:30 është arrestuar një i dyshuar për sulm seksual në Fushë Kosovë.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë, gjatë kontrollit tek i dyshuari janë gjetur në posedim dhe konfiskuar 10.99 gramë marihuanë, për çka është hapur rast i veçantë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti dyshohet se kishte ngacmuar seksualisht viktimën femër kosovare. Gjatë kontrollit tek i dyshuari janë gjetur në posedim dhe konfiskuar 10.99 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, për çka është hapur rast i veçantë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”.