Fjalë Kyçe

Arrestohet personi i cili dy vite më parë kreu vrasjen në Suharekë

Policia e Kosovës ka arrestuar dje një person të dyshuar për vrasjen në Suharekë dy vite më parë.

Viktimë e rastit kishte mbetur një person rreth moshës 25 vjeçare ndërkaq që i plagosur babai i tij.

“Suharekë 27.01.2016 – 19:00. Në lidhje me rastin pas një pune operative hetimore të zhvilluar nga Policia me datën 19.03.2019 është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar dhe i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje’, thuhet në njoftimin e policisë./Gazeta Alo/