Fjalë Kyçe

Aurela Gaçe: Ndoshta karriera i ka bërë artistët të na votojnë

Aurela Gaçe: Ndoshta karriera i ka bërë artistët të na votojnë

Aurela Gaçe dhe Eli Fara morën kupën e vendit të dytë në ‘’Kënga Magjike’’.

Në edicionin e 20-të të festivalit ‘’Kënga Magjike’’ ishte një garë e fortë, shkruan lajmi.net.

Flori Mumajesi mori vendin e parë, të dytin Eli Fara dhe Aurela Gaçe ndërsa të tretit u radhitën Fifi dhe Mc Kresha.

Për të folur rreth natës së mbrëmshme fituesit ishin të ftuar në ‘E diela shqiptare’ aty ku Aurela Gaçe habiti me deklaratën.

Këngëtarja mendon se karriera e bujshme muzikore bëri që ajo dhe Eli ta zinin vendin e dytë.

‘’Ndoshta karriera i ka bërë artistët të na votojnë’’, ka thënë ajo ndër të tjera gjatë intervistës.