Fjalë Kyçe

Avdullah Hoti publikon foto nga Ukraina, ku qëndroi dy ditë

Avdullah Hoti publikon foto nga Ukraina, ku qëndroi dy ditë

Deputeti i LDK’së, Avdullah Hoti, ka qëndruar për dy ditë në Ukrainë, për të shënuar përvjetorin e masakrës ndaj hebrenjëve.

Sot, ai ka publikuar fotografi nga vizita dhe lutjet e bëra atje.

““Për të mos u përsëritur, tragjeditë nuk duhet harruar”. (foto nga vizita dhe lutjet e bëra në Babyn Yar në dalje të Kievit, në lokacionin ku janë ekzekutuar brenda dy dite 33,771 hebrenj në fillim të Luftës së Dytë Botërore)”, ka shkruar Hoti./express