Fjalë Kyçe

Babai i Dua Lipa tërheq vëmendjen në Brit Awards, shpërthejnë komentet për bukurinë e burrit shqiptar

Babai i Dua Lipa tërheq vëmendjen në Brit Awards, shpërthejnë komentet për bukurinë e burrit shqiptar

Ajo mori çmimin por ishte babai i pashëm i Dua Lipës, i cili ‘vodhi’ shfaqjen e Brit Awards natën e kaluar.

Burri atraktiv Dukagjin Lipa, i cili dikur ishte një ylli roku në atdheun e tij në Kosovë, ka marrë gjithë vëmendjen në Arena 02 në Londër kur moderatori Jack Whitehall tërhoqi vëmendjen duke ftuar babain e Dua Lipës në tryezë, përcjell Gazeta Alo.

Kjo bëri që të shpërthejnë shumë komente për dukjen e bukur të shqiptaro-kosovarit. Edhe tifozët e shumtë arritën të gjenin llogarinë personale të Dukagjinit në Instagram – e cila arriti në 178.000 ndjekës pas shfaqjes së çmimeve.

Muzikanti i dikurshëm gjithashtu ka themeluar kohë më parë një festival muzikor në vendlindjen e tij, në një përpjekje për të ndryshuar çdo perceptim të rremë rreth Kosovës, si vend i konflikteve të armatosura.

Festivali Sunny Hill, i mbajtur në Prishtinë, kryeqyteti i Kosovës, i cili shpalli pavarësinë nga Serbia në vitin 2008, e kishte në qendër vajzën e tij të suksesshme si dhe mbështetjen e reperit Action Bronson dhe duetit të shtëpisë Bondax.

“Ne duam t’u japim njerëzve një ndjenjë të përkatësisë, jetesës evropiane dhe idenë se ne jemi pjesë e Evropës”, tha Dukagjini për Observer përpara hapjes së festivalit.

“Kjo është mënyra më e mirë për të promovuar Kosovën si një vend paqedashës dhe muzikëdashës që mirëpret të gjithë fqinjët dhe të gjithë vizitorët që duan të argëtohen”./Gazeta Alo/