Fjalë Kyçe

Babë e mirë lëndohen pasi zjari përshiu objektin e tyre në Çair të Shkupit

Babë e mirë lëndohen pasi zjari përshiu objektin e tyre në Çair të Shkupit

Në SPB Shkup dje rreth orës 5 u raportua se një zjarr shpërtheu në një dyqan në rrugën “Cvetan Dimov”, në pronësi të A.R. (32), i cili është përhapur në ambientet fqinje, në pronësi të A.R. (33), A.R. (47), në objektin hotelierik në pronësi të H.A. (47) dhe një shtëpi në pronësi të A.Q. (56).

Zjarri u shua nga ekipi i Brigadës së Zjarrfikësve Shkup, ndërsa derisa po përpiqeshin të shuanin zjarrin kanë marrë lëndime A.R. dhe babai i tij S.R., të cilët janë dërguar në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “Shën Naum i Ohrit”.

Në vendin e ngjarjes është kryer inspektim.