Fjalë Kyçe

Barcelona afër marrëveshjes së madhe

Barcelona afër marrëveshjes së madhe

Duket se Barcelona po përgatitet për një marrëveshje të madhe.

Përfaqësuesit më të lartë të skuadrës së Barcelonës kanë mbërritur në Amsterdam të Holandës.

Josep Maria Bartomeu dhe Eric Abidal do të kenë punët kryesore në rrugën për marrëveshjen që do të transferonte Matthijs De Ligt në ‘Camp Nou’.

Abidal janë prezent në ‘Johan Cruyff Arena’ ku do të përcjellë nga afër yllin e Ajax, në ndeshjen kundër Gjermanisë.

Gjithashtu, ai pritet që të takohet edhe me drejtorin sportiv të Ajax, Marc Overmars./Gazeta Alo