Fjalë Kyçe

Barcelona nuk dorëzohet para PSG-së, vazhdonlufta për De Jong

Barcelona nuk dorëzohet para PSG-së, vazhdonlufta për De Jong

Barcelona ishte surprizuar sot kur kishte mësuar për ofertën e Paris Saint Germain drejt Frenkie de Jong.

Ata kanë shfaqur një interesim për lojtarin tash e sa kohë, por disa raportime thonë se lojtari veçse ka vendosur për të ardhmen e tij.

Sipas “De Telegraaf” marrëveshja është arritur që verën tjetër lojtari të kalojë në Paris, për shumën e 75 milionë eurove, transmeton lajmi.net.

Megjithatë, “Marca” shkruan se skuadra e Barcelonës nuk e ka ndërmend të dorëzohet për lojtarin.

Drejtuesit katalunas kanë thënë se lojtari ende nuk ka marrë ndonjë vendim zyrtar dhe gjithçka mbetet e hapur për shërbimet e tij.

Kujtojmë se përveç Frenkie de Jong, Barcelona është edhe në kërkim të Matthijs De Ligt.