Fjalë Kyçe

Barcelona rikthen dallimin në +7, ndaj Atletico Madridit

Barcelona rikthen dallimin në +7, ndaj Atletico Madridit

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Vallecanos në takimin e javës së 27-të të la ligas.

Skuadra e Valverde ka shënuar fitore me rezultatin 3:1.

Golat i shënuan Gerard Pique, Lionel Messi dhe Luis Suarez për Barcen, ndërsa për Rayo Vallecano ka shënuar De Tomas.

Me këto tre pikë të arkëtuara, Barcelona sërish ka ngritur dallimin e pikëve ndaj Atletico Madridit në +7. /GazetaAlo