Fjalë Kyçe

Bebe Rexha largohet e nervozuar nga skena, detyrohet ta ndërpresë koncertin për shkak të probleme teknike

Bebe Rexha largohet e nervozuar nga skena, detyrohet ta ndërpresë koncertin për shkak të probleme teknike

Bebe Rexha u largua nga skena në Las Vegas mbrëmjen e kaluar pasi nuk u ndie e kënaqur me performancën e saj që u ndikua nga problemet teknike.

Këngëtarja dhe kantautorja u ngjit në skenë në “Sports Illustrated The Party” të prezantuar nga Captain Morgan të shtunën në mbrëmje, dhe duket se mikrofoni i saj nuk po punonte mirë pasi ajo shprehu pakënaqësi ndaj cilësisë së dobët të zërimit.

Bebe Rexha tha: “Pritni pak, pritni pak. Ju dua, por duhet të zgjidhni sistemin e mikrofonit…”, para se të shtonte se dëshironte të jepte një “shfaqje të mirë”.

Qartazi, 34-vjeçarja nuk mendonte se kjo ishte e mundur, pasi ajo vendosi të ecte jashtë skenës, duke i dhënë fund kështu gjithë performancës.

Nuk është e qartë saktësisht sa kohë ka performuar, por dihet që ajo ka kënduar të paktën disa këngë, pasi ka shumë fotografi dhe video që qarkullojnë të saj në skenë.

TMZ nisedoi me të në tapetin e kuq përpara ndërprerjes së koncertit, dhe ajo nuk dukej krejtësisht e gatshme për të performuar.

Rexha na tha se në fakt kishte humbur shumë para të dielën – sipas saj, 3,000 dollarë në pesë minuta – dhe se po merrte pjesë në performancë vetëm për pagesën.

I gjithë ky incident dukej si një shaka në atë kohë…megjithëse me largimin e zemëruar të Bebe, ndoshta humbja e parave ishte duke e ndikuar atë pak më shumë se disponimi i saj e tregonte.