Fjalë Kyçe

Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin “Coachella 2024”

Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin “Coachella 2024”

Bebe Rexha, këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, ka treguar menjëherë përse është e nderuar si një nga artistet më të forta të skenës muzikore, pasi u ngrit me guxim nga një rrëzim në skenën e festivalit të madh “Coachella 2024”.

Gjatë performancës së saj të fuqishme, Rexha ishte duke interpretuar një nga baladat e saj rock më të njohura, “In The Name Of Love”.

Në një moment ku po ngjiste shkallët për të qenë më afër me orkestrën, ajo rrëshqiti dhe u rrëzua para mijëra fansave.

Por kjo nuk duket ta ketë ndaluar aspak 34-vjeçaren e talentuar. Me një rikuperim të shpejtë dhe profesionalizëm, Rexha u ngrit në këmbë dhe vazhdoi të këndonte sikur të mos kishte ndodhur asnjë incident. Ky veprim tregoi se artistja ka një seriozitet dhe përkushtim ndaj muzikës që shkon përtej çdo pengese.

Bebe Rexha në “Coachella 2024” (Foto: Getty Images)
Në “Coachella”, një nga festivalet më të mëdhenj të muzikës që tërheq artistë dhe spektatorë nga të gjitha anët e botës, performancat e guximshme dhe të paharrueshme nuk janë të pazakonta, por Bebe Rexha shtoi një tjetër moment në historinë e festivalit – të performuarit e bukur edhe nën presion dhe të papritura.

Bebe Rexha publikon të tjera fotografi nga paraqitja spektakolare në festivalin “Coachella 2024”
Lexo po ashtu
Bebe Rexha publikon të tjera fotografi nga paraqitja spektakolare në festivalin “Coachella 2024”
Fansat dhe audiencat e pranishme janë shprehur në rrjete sociale me lavdërime dhe mbështetje për Bebe Rexhën, duke e vlerësuar qëndrueshmërinë dhe profesionalitetin e saj në skenë.