Fjalë Kyçe

Bëhet nënë 14 vjeçarja nga Fushë Kosova

Bëhet nënë 14 vjeçarja nga Fushë Kosova

Një vajzë 14 vjeçare sot ka sjellë në jetë foshnjen e saj të parë, në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Këtë e ka konfirmuar për portalin rtv21.tv gjinekologu, Naser Berisha. Berisha tha se lindja është kryer sot në orët e hershme të mëngjesit nga ekipi kujdestar.

Ai tha se nëna dhe foshnja janë në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa shtoi se e mitura që solli në jetë fëmijën ka 14 vjet e gjysmë.

Mjeku kujdestar tha për rtv21.tv se pacientja dhe “burri i saj” janë me vendbanim në Fushë Kosovë.

Reparti i Gjinekologjisë në QKUK e ka raportuar rastin në polici se një paciente e moshës së mitur, e cila i takon komunitetit ashkali pritet të lind fëmijë.

Bëhet e ditur se dy të miturit kanë bashkëjetuar në Fushë Kosovë