Fjalë Kyçe

Benjamin Kololli me statistika fantastike

Benjamin Kololli me statistika fantastike

Ylli kosovar Benjamin Kololli e ka shpëtuar skuadrën e tij, Zurichun nga humbja, duke shënuar në minutën e 90-të të ndeshjes për të barazuar rezultatin në 2-2, shkruan GazetaAlo.

Kujtojmë se Kololli kishte shënuar edhe golin e parë për Zurichun, duke realizuar në minutën e 40-të me anë të një goditje fantastike.

Benjamin Kololli këtë sezon ka shënuar 10 gola dhe ka dhuruar plotë 7 asistime gjatë këtij sezoni. /GazetaAlo