Fjalë Kyçe

Besim Dina në zi, humb një person të dashur të familjes

Besim Dina në zi, humb një person të dashur të familjes

Pas një sëmundje të rëndë, ka vdekur vëllai i Besim Dinës, Bedri Dina.

Humoristi dhe moderatori i njohur, Besim Dina, ka humbur vëllanë, shkruan lajmi.net.

Lajmin e kanë konfirmuar familjarët e Dinës (vajza e të ndjerit) me anë të një postimi në Facebook, ku edhe njofton se ai vuante nga një sëmundje e rëndë.

“Sot pas një sëmundje të rëndë na la njeriu më i shtrenjtë për ne. Ishte babai dhe shoku jonë më i mirë. Nuk ka fjalë që e përshkruan dhimbjen për humbjen tënde. Ishe mësues për jetën, virtytet, dashurinë dhe humanizmin që na ke mësuar. Lamtumirë heroi im…”, ka shkruar ajo në Facebook.