Fjalë Kyçe

Bien rastet edhe në Maqedoni, vazhdohet ora policore deri më 1 qershor

Bien rastet edhe në Maqedoni, vazhdohet ora policore deri më 1 qershor

Qeveria në mbledhjen e sotme qeveritare mori vendim se nuk duhet të ndryshohen masat e tanishme kufizuese.

Këto masa, sipas njoftimit të shërbimit qeveritar për shtyp, do të vlejnë deri më 1 qershor.

Kjo do të thotë se edhe dy javë do të mbetet në fuqi ora policore që fillon nga mesnata deri në ora 04:00 në mëngjes, ndërsa kafenetë do të punojnë deri në ora 23:30.

Ndryshe, sot në Maqedoni u regjistruan vetëm 83 raste të reja dhe dy viktima, ndërsa raste aktive janë 3.270.