Fjalë Kyçe

BimBimma publikon fotografi me Era Istrefin në studio

BimBimma publikon fotografi me Era Istrefin në studio

Reperi i njohur shqiptar BimBimma ka ndarë një moment inspirues me ndjekësit e tij në Instagram, duke publikuar një fotografi me këngëtaren e famshme Era Istrefi.

Imazhi, i cili tregon dy artistët në një mjedis studioje dhe në një “disponim kompozimi”, ka tërhequr menjëherë vëmendjen e fansave të muzikës, duke grumbulluar mijëra pëlqime dhe komente.

Ky bashkëpunim është shumë premtues, duke pasur parasysh historinë e tyre të mëparshme të suksesshme së bashku.

BimBimma, i cili ka një karrierë të gjatë dhe të respektuar në skenën hip-hop shqiptare, është njohur gjithashtu si tekstshkruesi prapa disa prej hiteve të Erës, duke përfshirë këngën e njohur “Shumë Pis” në bashkëpunim me reperin Ledri Vula.

Kjo fotografi në studio jep sinjale për mundësinë e lindjes së një kënge të re që pritet të përsërisë suksesin e mëparshëm të dy artistëve.

Të dy janë njohur për punën e tyre të palodhur dhe pasionin e tyre për muzikën, dhe me siguri ky bashkëpunim i ri do të sjellë një tingull të freskët dhe ndoshta do të definohet si një hit i ardhshëm.